Vyhledat
 • ZŠ 1. máje

Batůžkový projekt

Aktualizace: úno 24

Představujeme Vám nový projekt podporovaný naší Žákovskou radou.

Již 1. března 2020 zahájíme sběr školních batohů pro děti z africké Malawi.


Když jsme na začátku letošního roku společně se zástupci Žákovské rady přemýšleli, zda se zapojíme do nějakého charitativního projektu, měli jsme v této otázce hned jasno. V loňském roce jsme kromě úspěšné Kavárny pro babičky a dědečky zorganizovali sbírku víček a žaludů a především úžasný koncert Zpíváme pro UNICEF.

Součástí vzdělávacího programu naší školy je rozvoj sociálních a občanských kompetencí, proto v podobných aktivitách budeme pokračovat každý rok. Následující projekt, který Vám tímto příspěvkem chceme představit, má za cíl vést naše žáky k sociálnímu cítění a pomáhání potřebným lidem. Žáci se učí vzájemné spolupráci, rozvíjejí své organizační schopnosti a probouzí se v nich zájem o dění ve světě.Kavárničku pro naše seniory uspořádáme v dubnovém termínu, o kterém Vás budeme včas informovat. V tuto chvíli nám ale dovolte představit tzv. Batůžkový projekt. Tento projekt je doprovodnou aktivitou tzv. Mary´s Meals (www.marysmeals.cz). Cílem tohoto projektu je zprostředkování základních školních potřeb dětem z africké Malawi nebo Libérie. Zapojení do tohoto projektu je samozřejmě plně dobrovolné a každý může přispět dle svého uvážení a svých možností.

Aktuálně jsou v tomto projektu zapojeny také následující státy: Rakousko, Německo, Velká Británie, Irsko, Itálie a Česká republika.


Jak se můžete do tohoto projektu připojit?

 • přinést do školy jednotlivé předměty ze seznamu "obsah batohu" - např. se domluvit s kamarády, kdo který předmět přinese, a společně tak zkompletovat celý obsah batohu. Chceme podpořit spolupráci mezi žáky a proto je tento krok velice důležitý.

 • přinést do školy celý zkompletovaný batoh


Co patří do batohu - OBSAH BATOHU - použité nebo nové věci:

 • 3 sešity nebo notesy

 • 1 pouzdro na tužky

 • 3 tužky

 • 3 pera

 • 1 guma

 • 1 balení pastelek

 • 1 ořezávátko

 • 1 pravítko

 • 1 lžíce na polévku (kovová)

 • 1 ručník na ruce

 • 1 malý míček (například tenisák)

 • 1 triko nebo šaty

 • 1 kraťasy nebo sukně

 • 1 žabky nebo sandály


Obsah batohu doplňte o POUZE NOVÉ:

 • 1 mýdlo (v kostce)

 • 1 zubní pasta

 • 1 zubní kartáček


Samotný batoh může být obnošený, není vhodný šňůrkový batoh, naopak vhodná je již použitá aktovka nebo sportovní batůžek s pevnými uchy.

Všechny věci v batohu by měly být v dobrém stavu a čisté.


Co do batohu nepatří?

 • hračky

 • sladkosti

 • jiné věci, které nejsou součástí seznamu


Ve škole máme k dispozici kartičky se seznamy výše uvedených předmětů, proto si je u nás můžete vyzvednout a podle nich přesně obsah batohu zkompletovat. Případně si je stáhnout zde.


Na každém batohu by mělo být uvedeno, pro jaký věk je batoh určen 4-12 LET a zda je určen pro dívku nebo pro chlapce.


Termín sbírky batohů:

 • zahájení sbírky je stanoveno na 1. března 2020

 • předpokládané ukončení 1. června 2020

 • hotové batohy můžete nosit do školy průběžně - sběr bude probíhat prostřednictvím třídních učitelů nebo na vrátnici školy


Více informací získáte na stránkách - www.batuzkovyprojekt.cz0 zobrazení

© 2020 by  ZS 1. maje HAVIROV  | Proudly created with Wix.comTerms of Use  |   Privacy Policy