Vyhledat
  • ZŠ 1. máje

Evropský den jazyků netradičně

Tradiční oslava rozmanitosti evropských jazyků a kultury jednotlivých zemí probíhá od roku 2001 napříč celou Evropou. Jak jsme tento svátek, který připadá na 26. září, pojali my? A kdo se stane letošním vítězem naší soutěže? Pojďte s námi nahlédnout do zákulisí těchto oslav.Rada Evropy společně s Evropskou unií v roce 2001 vyhlásila 26. září Evropským dnem jazyků (European Day of Languages) s cílem propagovat jazykovou rozmanitost a studium jazyků v zemích Evropy. Pokud jste se někdy zamýšleli nad tím, jakými jazyky se v Evropě domluvíte, možná vás napadaly tradiční jazyky jako angličtina, němčina, ruština, francouzština nebo například čeština se slovenštinou. Na území Evropy ale můžete naleznout celých 225 domorodých jazyků!!!


V loňském roce si naše jednotlivé třídy "losovaly" konkrétní zemi, kterou následně prezentovaly hodnotící porotě. Porota tak nejen ochutnávala speciality jednotlivých států, ale poznala také střípky z historie, kultury nebo sportu dané země.

Rozmanitost, podpora jazykového vzdělávání a celoevropská tradice nás v letošním roce přivedly na nápad, abychom tento den oslavili netradičně. A když netradičně, tak samozřejmě s maximální podporou kreativity našich žáků. Úkol byl tedy následující:

"Nastudovat si píseň v některém z evropských jazyků (kromě češtiny, angličtiny nebo slovenštiny) a následně s celou třídou natočit co nejoriginálnější video."


Videa byla následně umístěna na školním Facebookovém účtu a nyní se čeká na video, které dostane nejvíce označení "to se mi líbí".


A jaká je hlavní cena? O tom rozhodne na svém čtvrtečním zasedání naše Žákovská rada. Jednou z variant výhry je pizza pro celou třídu v hodnotě 2.000,- Kč.


Že jste ještě výtvory našich žáků neviděli? A že jste jim ještě nedali svůj hlas? Tak se rychle běžte podívat na náš Facebook a podpořte své favority. Hlasování probíhá do neděle 6. 10. 2019.

0 zobrazení

© 2020 by  ZS 1. maje HAVIROV  | Proudly created with Wix.comTerms of Use  |   Privacy Policy