Vyhledat
  • ZŠ 1. máje

Sbírka pro Kubíka

Těsně před jarními prázdninami jsme Vás pomocí sociálních sítí požádali o pomoc sbírkou na naslouchátka našeho Kuby z 1.B. Jak celá sbírka dopadla a jaké jsou Vaše ohlasy na tento náš krok? O tom je následující příspěvek na našem blogu.


Kubík se narodil jako zdravé miminko, ale ve třech letech mu byl diagnostikován zhoubný mozkový nádor. Řada chemoterapií a další následná léčba, která trvala dva roky, způsobila tomuto malému chlapci řadu zdravotních problémů a zničila mu především sluch. Kuba trpí nedoslýchavostí ve vyšších frekvencích, což způsobuje, že zejména ve větších prostorách nebo při vetším počtu osob dobře neslyší.

Naslouchátka, která by mu významně usnadnila život a také studium na základní škole, byla předmětem sbírky, kterou garantovala nadace DONIO (od anglického slova donate - darovat). Během zhruba 48 hodin se nám především neskutečné lidské solidaritě podařilo vybrat celou částku na naslouchátka pro obě uši - celkem 46.000 Kč.

Vaše úžasná pomoc ovšem získáním této částky ovšem neskončila. Po jejím ukončení (částka vybraná přes www.donio.cz nakonec činí 51.800,-) jste se na nás začali obracet s dotazy na možnost další podpory Kubíka a jeho maminky. Ve škole proto vznikla naprosto spontánní sbírka, kterou chceme také v budoucnu podpořit. Na sekretariátě školy je nyní umístěna kasička, do které vybíráme další příspěvky. Takto vybrané peníze chceme předat mamince Kuby pro pokrytí dalších nákladů spojených s léčbou jejího syna.


Dovolte mi, abychom upřímně a z celého srdce poděkovali nejen všem dárcům, ale také Vám všem, kteří jste naše příspěvky s prosbou o pomoc sdíleli a nedílnou částí se tak podíleli na tomto skvělém výsledku.

Kubíkovi přejeme spoustu zdraví!!


0 zobrazení

© 2020 by  ZS 1. maje HAVIROV  | Proudly created with Wix.comTerms of Use  |   Privacy Policy