Vyhledat
  • ZŠ 1. máje

Setkání ředitelů škol (fakultní škola)

Dne 20. listopadu 2019 spoluorganizovala naše základní škola konferenci "QUO VADIS české školství?" pro ředitele škol Moravskoslezského kraje.Základní škola 1. máje Havířov se statutem fakultní školy Ostravské univerzity získala možnost uskutečnit setkání ředitelů škol našeho kraje se zástupci akademické obce OU. V rámci prvního ročníku této akce byla představena zajímavá témata související s aktuálními potřebami škol z hlediska připravenosti budoucích učitelů na jejich vstup do pedagogického povolání.

Na akci vystoupila paní ředitelka naší školy, pan prorektor pro studium a celoživotní vzdělávání pan prof. Aleš Zářický a další vzácní hosté. Odpolední program byl věnován začínajícím učitelům, kteří před katedrami působí teprve pár let. Pohled odborných didaktiků a čerstvých absolventů tak přinesl mnoho témat k diskuzi.

Věříme, že akce podobného typu, které budou organizovány pod naší záštitou, přinesou další možnosti nejen pro zkvalitnění vzdělávání na naší základní škole, ale propojí zkušenosti běžných škol s univerzitním prostředím.


Všem zúčastněným děkujeme! Věříme totiž, že české školství kráčí správným směrem.

0 zobrazení

© 2020 by  ZS 1. maje HAVIROV  | Proudly created with Wix.comTerms of Use  |   Privacy Policy