top of page

INSPIRAČKA

Aktualizováno: 26. 1.
Krásný a povedený projekt s názvem INSPIRAČKA v roce 2023 realizoval řadu besed a setkání se zajímavými a inspirativními osobnosti. Nápad na tento projekt jsme měli už velice dlouho, ale teprve v letošním roce se nám na celou realizaci podařili získat finanční prostředky a my jsme se tak mohli pustit do setkávání.

Myšlenkou tohoto projektu je setkání našich žáků s osobami nejrůznějších profesí v prostoru tzv. inspiračky. Děti si pro každé setkání připraví své dotazy a sami si tak řídí celou diskuzi s daným hostem. Tímto formátem setkávání si tak klademe za cíl rozvinout u dětí jejich komunikační dovednosti a schopnosti a rozšíření jejich znalostí.


Zvolit tu nejlepší zrealizovanou besedu tohoto roku by bylo zcela nesmyslné, jelikož je každá beseda naprosto jiná. Z každé inspiračky totiž vznikne něco přínosného, milého nebo překvapivého.

Mezi naše hosty roku 2023 patřili například:

  • Aleš Stezka - brankář týmu Vítkovice Steel, nyní působící v NHL v týmu Seatle Kraken

  • Marek Kolasa - astronom Planetária v Ostravě

  • Lukáš Blaho - veterinář

  • Tomáš Mlčák - parahokejista

  • Ivo Marták - loutkoherec a moderátor

  • Martina Schwettrová - soudkyně okresního soudu ve Frýdku-Místku

  • Michal Kleslo - cestovatel


Projekt INSPIRAČKA je na naší škole realizován díky Spolku MÁJOVKA a finanční dotaci Statutárního města Havířov.

133 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page