top of page

Týden 18. 3. - 22. 3. 2024

Aktualizováno: 18. 3.

Další březnový týden máme pro nás i pro všechny zájemce o studium na naší škole připraven opět nabitý program. Ve čtvrtek 21. 3. 2024 proběhne druhý termín dne otevřených dveří (s malou změnou, která se týká ranní ukázkové hodiny v 1. třídě, pro kterou je určen čas 8.00 - 8.45 hodin); během odpolední části programu od 14.00 hodin si budete moci opět prohlédnout prostory školy a zasoutěžit si s malými předškoláky na indiánské stezce. Zájemci o studium ve výběrové třídě Májovka+ (třída pro talentované žáky s rozšířenou výukou) si mohou od 14.00 hodin nanečisto vyzkoušet přijímací zkoušky, které proběhnou 21. května 2024.


Ve středu 20. 3. 2024 bude celá škola v hledáčku profesionální kamery, jelikož budeme natáčet film pro naši výroční akademii. Film jsme nazvali výstižně "Májovka slaví šedesát" a teď už jsme moc zvědaví, jaké to bude, když se na jeden den staneme malými hvězdami velkého filmu.

Tak, jak již víte, Akademie pro oslavu 60 let od založení školy proběhne dne 7. května 2024 v Kulturním domě Leoše Janáčka v Havířově.


Během týdne od 18. 3. nás ovšem čeká také soutěžní program, a to hned na několika úrovních. Nejprve na začátku týdne vyšleme úspěšné řešitele do krajského kola olympiády z ruského jazyka (Domča z 9.A) a poté ve středu do okresního kola olympiády z fyziky (Martin z 9.A). Soutěžit se ovšem bude také ve sportu - tentokrát ve skoku vysokém, kam vysíláme silný tým osmnácti žáků a žákyň II. stupně.

Ovšem také další žáci si budou příští týden testovat své dovednosti a vědomosti, a to v soutěži Matematický klokan - této tradiční akce se v pátek zúčastní děti 2. - 5. tříd a matematické třídy Májovky+ z II. stupně 6.A, 7.A, 8.A, 9.A.


Na čtvrtek si pro nás navíc školní parlament I. a II. stupně připravil "Den na podporu dětí s Downovým syndromem". Více informací sdělí naši parlameňtáci ve svých třídách.


I nadále probíhá možnost rezervace k zápisu do 1. tříd - ZDE a možnost podání přihlášky do výběrové 6. třídy s rozšířenou výukou matematiky, informatiky a přírodních věd Májovka+ - ZDE.

UPOZORNĚNÍ - pokud se Vám z důvodu naplněné kapacity nedaří podat elektronickou přihlášku k zápisu do 1. třídy, budete muset využít tzv. Zápis bez rezervace času (bližší informace - ZDE). 

Program nového týdne:


18. 3. - krajské kolo olympiády z ruského jazyka (Ostrava)

18. 3. - návštěva knihovny "Detektivní pátrání v knihovně" 7.B

19. 3. - návštěva knihovny "Detektivní pátrání v knihovně" 7.C

19. 3. - skok vysoký (HLZŠ)

20. 3. - natáčení filmu "Májovka slaví šedesát"

20. 3. - okresní kolo olympiády z fyziky (Ostrava)

20. 3. - divadelní představení v MŠ Sukova 2.C

21. 3. - DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ NA MÁJOVCE

  • ukázková hodina pro budoucí prvňáčky - 8.00 - 8.45 hod. (1.B)

  • odpolední program s názvem Indiánská stezka 14.00 - 17.00 hodin

  • od 14.00 hodin přijímací zkoušky nanečisto do výběrové třídy Májovka+ (pro žáky aktuálních 5. tříd)

21. 3. - den na podporu dětí s Downovým syndromem - akce školního parlamentu I. a II. stupně​

22. 3. - Matematický klokan - soutěž 2.-5. tříd + 6.A, 7.A, 8.A, 9.A

18. 3. - 22. 3. - akce ve školní družině "Literární šifra" 

91 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page