top of page

Chemická olympiáda u nás

Od roku 2007 naše základní škola pořádá okresní kolo chemické olympiády. Chemická olympiáda je nejvyšší chemickou soutěží, kterou vyhlašuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, přičemž v letošním roce se uskutečnil již 60. ročník.


V letošním ročníku si poměřili své síly nejen žáci 8. a 9. ročníků základních škol, ale také žáci víceletých gymnázií. Samozřejmě také naše škola měla svá žhavá želízka v ohni. Po náročné teoretické a praktické části olympiády nakonec náš žák třídy 9.A Ruslan obsadil fantastické 3. místo a porazil tak řadu konkurentů z gymnázií. Další zástupci Májovky se ovšem také nemusí za své výkony stydět - Martin obsadil 8. místo, Michal 12. místo a Tomáš skončil na 14. místě.


Hlavními garantkami celé akce byly paní učitelky Mgr. Hrachovinová a Mgr. Mütherová.
43 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page