top of page

Jak tvořit příběhy...

Akce Pozvěte dobrovolníka z praxe do své třídy (16. 2. 2023)

Jeden "DEN PRO ŠKOLU" - program Nadace České spořitelny ve spolupráci s projektem Začni učit! pod záštitou ministerstva školství, zažili v tomto týdnu na vlastní kůži žáci 9.C.


Tento projekt umožňuje školám pozvání největších odborníků ve svém oboru přímo do vlastní výuky, a proto díky paní učitelce Křížkové na naši školu zavítal jeden z našich předních odborníků na politický marketing a komunikaci pan Jakub Splavec. Pana Splavce možná někteří z Vás zaregistrovali v rámci prezidentské kampaně pana Petra Pavla.


Celý projektový den měl název "JAK TVOŘIT PŘÍBĚHY"

Jakub Splavec s žáky z 9.C koordinoval pětihodinový workshop, v rámci kterého se postupně před našimi žáky začaly objasňovat hlavní rysy a pravidla poutavého, místy až mysteriózně dramatického příběhu.

Jelikož se atmosféra tohoto celodenního projektu nedá virtuálně představit, můžeme vám alespoň touto cestou zprostředkovat názvy jednotlivých příběhů našich deváťáků a také drobnou ukázku jejich tvorby. Z důvodu autorských práv našich možná budoucích marketérů nebo novinářů plné znění příběhů prozatím nezveřejníme ;-)


Další setkání v rámci projektu Nadace České republiky připravujeme pro další žáky na měsíc červen.

ZŠ 1. máje podporuje tuto aktivitu v rámci projektu Šablony I OP JAK.

Pracovní skupina workshopu "Jak tvořit příběhy"Názvy námi vytvořených příběhů:

  • Lesní cesta

  • Ryba

  • Vesmírná party

  • Ondrova vražda

  • Cesta za tetou

  • Vražda 2Paca

  • Cesta od Košíka

  • Souboj s Charizardem

  • Bramborákův denUkázky příběhů a pracovního postupu

Pan lektor Jakub Splavec
111 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentários


bottom of page