Mezinárodní šetření TIMSS 2023

Mezinárodní projekt TIMSS (Trends in International Mathematics and Science Study) se zaměřuje na zjišťování úrovně vědomostí a dovedností žáků 4. a 8. ročníku v matematice a přírodních vědách.

Naše škola se v loňském roce tohoto testování zúčastnila spolu s dalšími 35 základními školami z České republiky (včetně víceletých gymnázií).

Z výstupů šetření máme ohromnou radost, jelikož žáci naší matematické třídy 8.A a žáci naší běžné třídy 8.C dosáhli vynikajících výsledků a v celkovém srovnání s jinými školami z České republiky výrazně překročili průměrné výsledky.

První tabulka porovnává ve spodním řádků naše průměrné výsledky s jinými českými školami - a to v testu za matematiky a testu z přírodních věd:

V další tabulce lze vidět srovnání třídy 8.A a 8.C, přičemž doporučujeme výsledek porovnat také s předchozí tabulkou a tím s celorepublikovým průměrem:

Graf porovnávající celkové výsledky v matematice - naši žáci se umístili na 7. místě za ČR:

Graf porovnávající celkové výsledky v testu z přírodních věd - naši žáci se opět umístili na 7. místě za ČR: